Web-Tapu Emlak Ofisi Entegrasyonu

Geçen ay ilk olarak duyurulan ve kullanımının nasıl olacağı yönünde bilgileri paylaşıldığı online tapu işlem süreci web-tapu, emlak ofis entegrasyonu ile daha efektif çalışacak.

Emlak ofisine web-tapu kolaylığı

Emlak ofisleri ve gayrimenkul danışmanlığı günümüzde profesyonel olarak ele alınan bir çalışma sektörü. Tapu işlemlerininde de büyük bir rol üstleniyorlar. Satışını yaptıkları gayrimenkulün kredilendirmeden tapu son imzasına kadar takip eden emlak danışmanları, online tapu işlem hizmeti web-tapu‘ya entegre olarak vatandaşa daha hızlı ve güvenilir hizmet sunacak.

Pilot bölge olarak Kocaeli’de 800 lisanslı emlak ofisi ile çalışma yürütülen entegrasyonun uygulanacağı ikinci bölgenin Sivas olacağı bildirildi. Yapılan bu uygulama ile emlakçıya ve taşınmaza yönelik aracılık mesleğini disiplin altına alacak, bu faaliyetlerin lisans almış kişiler eliyle yürütülmesi sağlanacak. Emlakçılar, artık tapu müdürlüklerine kaçak vekalet ile değil de yetkili bir şekilde gidecek. Uygulama adım adım Tüm Türkiye’ye yaygınlaştırılacak.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir