Villa Yoğun İlçeler Satışını Artırdı

Eylül ayı konut satışlarına bakınca, İstanbul ilçelerinde villa yoğun bölgelerde satışların arttığını görüyoruz.

İstanbul’da satışlar genel düzeyde artış kaydetti

Eylül ayı satışlarına, sektörde pek çok söylemi yıktığı gibi, beraberinde de pek çok soru getirdi. Sebebp her ne olursa olsun, işlem gören, kayda geçmiş bir rakam var. Bu satış rakamı da hem Türkiye çapında, hem de İstanbul’da satış artışı olduğunu gösteriyor.

Villa yoğun ilçelerde artış var

İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasındaki villa yoğun ilçeler, satışların en yüksek artış yaşayan ilçeler olduğunu görüyoruz.

Avrupa Yakası’nın son dönemde ağırlıkla villa projesi geliştirilen ilçesi Büyükçekmece’de, Ağustos’ta 307 konut satışı gerçekleşmişken, Eylül’de 607 satış gerçekleşti. Başakşehir’de Ağustos’ta 995 adet satılan konut Eylül’de 1.253 olarak kayda geçmiş durumda. Avrupa Yakasının boğaz kenarı villa projeleri ilçesinde Ağustos’ta 176 satış gerçekleşmişken, Eylül’de 359 satış gerçekleşmiş durumda.

Anadolu Yakasının en çok bilinen ve tercih edilen villa yoğun ilçesi olan Çekmeköy’de Ağustos’ta 499 satış gerçekleşmişken, Eylül’de küçük bir düşüşle 458 satış kayda geçti. Diğer villa yoğun ilçelerden Sancaktepe, Anadolu Yakasında satışını en fazla artırmış olan ilçe unvanı ile Ağustos’ta 954 iken Eylül’de 1.318 satış gerçekleştiği. Diğer villa yoğun ilçelerden Tuzla’da 650-713, Pendik’te 836-1.063 şeklinde gerçekleşmiş durumda.

Ferhat Bektaş

ferhatbektas@projeidea.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir