Villa Projeleri Tem Üzerinde Yoğunlaşıyor

İstanbul’da yapılan gayrimenkul tipleri bölge ve lokasyonlara göre değişiklik gösteriyor. İş yaşamının yoğun olduğu bölgelerde Rezidans, merkez noktalarda nitelikli konut projeleri hayata geçiriliyor. Bu aksa ise E-5 Karayolu güzergahındaki yaşam bölgelerine isabet ediyor. Villa projelerini incelediğimizde; 10 yıl ve daha öncesi yapılan projeler daha az sayıda sahil kesimlerinde görülürken, yeni yapılan villa projeler siteleri Tem otoyolu güzergahındaki nüfusun daha az olduğu bölgelerde görülüyor.

Villasız ilçeler; Avrupa Yakasında Küçükçekmece, Anadolu Yakasında Kadıköy

İstanbul’un ilçelerine baktığımızda en az veya hiç olmayan iki ilçe Avrupa Yakasında Küçükçekmece, Anadolu Yakasında ise Kadıköy olarak görülüyor.

İlçeleri inceleyecek olursak; Küçükçekmece Marmara sahilinden başlayarak Tem Otoyolu Başakşehir’e kadar sınırı olan büyük sınırlara sahip bir ilçe olmasına rağmen, bölgede villa projesine rastlamak mümkün değil. Sahil ve merkez noktalarda görebileceğiniz müstakil tek villaları bu kategori içerisinde değerlendirmedim elbette. Küçükçekmece’nin Tem otoyoluna yakın bölgelerinde son yıllarda markalı konut üreticilerinin yoğun talebini görüyoruz. Ama yapılan projeler nitelikli konut projeleri. Sadece inşa edilen birkaç proje içerisinde villa ünitelerine rastlamak mümkün.

Kadıköy’de villa projesinin olmamasının sebebini ilçe sınırlarının nispeten diğer ilçelere göre daha küçük ama yaşayan insan sayısının daha fazla olmasına bağlayabiliriz. Villa yaşamı, yatayda geliştirilen bir konut tipi olduğundan, bölgedeki nüfusun barınması açısında ideal bir yapı tipini teşkil etmiyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir