TKGM Parsel Sorgu ile Arsa Bilgilerini Doğrulayın

Teknolojide yaşanan gelişmeler kamu hizmetlerine de uyarlanıyor. Özellikler arsa arazi alımlarında yaşanan sorunlar, TKGM parsel Sorgu ile ortadan kalkıyor.

Parsel Sorgu ile arsa bilgilerini doğrulayın

Eskiden günümüze kadar en rağbet edilen gayrimenkul yatırımı olan arsa almak ve günün birinde kendi evimizi yapma, bizlerin barınma ihtiyacı kadar yatırım için de önem arz ediyordu. Eskiden bu işler biraz daha karambolde yapılan işlemler olabiliyordu. Sana gösterilen ile satılan arsaların birbirinden çok farklı yerler olduğu örnekleriyle çoktur. Teknoloji ile birlikte bu işler hem dijital ortamda yapılır hale geliyor, hem de arsanın bilgileri sorgulanabiliyor. https://www.tkgm.gov.tr/tr adresine girilince, “Parsel Sorgu” bölümünden, adres, parsel ve ada numarasıyla sorgulama yapılabildiği gibi, arsa üzerinde mause ile tıklayınca, arsaya dair bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Parsel Sorgu’ya Yeni özellik

Parsel Sorguda yapılan bu işleme bir yenisi yakın zamanda eklendi. Analiz özelliğinde; Ana taşınmaz satışı, alım satım yoğunluğu, ana taşınmaz ipotekli satış, bağımsız bölüm satış ve bağımsız bölüm ipotekli satış gibi bilgilere erişim sağlanabiliyor. Bu özellik sayesinde, almak istediğiniz arsanın bölgesindeki bütün gayrimenkul bilgilerine erişebiliyorsunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir