Pendik, Ümraniye, Çekmeköy ve Kartal’da artış yaşandı

Temmuz ayı konut satış verilerinin açıklanmasıyla, İstanbul ilçe verileri de belirlenmiş oldu. Anadolu Yakası ilçelerinde küçük yükseliş ve düşüşler görülürken, en yüksek artış Pendik sağlandı.

Pendik, Ümraniye, Çekmeköy ve Kartal’da artış var

Temmuz ayı konut satış verilerinde, İstanbul Anadolu Yakası ilçelerinde küçük düşüşler ve yükselişler görüldü. Ama bazı Pendik, Ümraniye, Çekmeköy ve sonrasında Kartal ilçeleri Temmuz ayını farkla kapattı. Haziran ayında mevsimsel etki ve bayram etkisiyle, tüm Türkiye çapında ve İstanbul’da göreceli düşüşler yaşanmıştı. Temmuz’da pozitif yükseliş sağlayan ilçelerin başında 896 konut satışı ile Pendik geldi. Pendik’ta Haziran ayında 734 konut satılmıştı.

Bir diğer yüksek satış sağlayan ilçe Ümraniye oldu. Haziran’da 571 konut satışı gerçekleşen Ümraniye’de, Temmuz ayında 740 konut satışı gerçekleşti. Satışı artan diğer ilçe Çekmeköy’de Haziran’da 396 konut satılırken, bu sayı Temmuz’da 473’e çıktı .Satışını artıran diğer ilçe Kartal’da Haziran ayında 597 konut satılırken Temmuz ayında 621 konut satışı gerçekleşti.

Diğer ilçelerde düşüş kaydedildi

Anadolu Yakasının diğer ilçeleri Kadıköy, Maltepe, Tuzla, Üsküdar, Sultanbeyli ve Şile’de ise az oranlı düşüler yaşandı. Beykoz ise zaten apayrı bir yere sahip. Beykoz konut satışında her zaman en az konut satılan İstanbul ilçesi olma hükmünü devam ettiriyor.

Erdi Elkılıç

Proje İdea Anadolu Yakası Gayrimenkul Uzmanı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir