Mayıs’ta Kağıthane ve Şişli’de satış düştü

İstanbul ilçeleri özeline baktığımızda Mayıs 2018’de Kağıthane ve Şişli’de satışların düştüğün görüyoruz. Diğer ilçelerde kademeli bir artış görülüyor.

Mayıs ayı konut satış verilerine baktığımızda, bu yılın geçen ilk dört ayında düşen satışların ilk defa artış kaydettiği görülüyor. 20.061 konut satışı gerçekleşen İstanbul’da en fazla satış yine Esenyurt‘ta gerçekleşti. 3.173 konut satışı gerçekleşen Esenyurt’u, 1.020 satış ile Pendik, 1.006 satış ile Beylikdüzü takip etti.

İki ilçede satış düştü

Mayıs ayında başlanan kampanyaların az da olsa etkisinin satışlara yansıdığını gördüğümüz İstanbul’da, ilçeler özeline baktığımızda, artan oranlı şekilde az veya yüksek artışlar gerçekleşen ilçeler olduğunu görüyoruz. Mayıs ayı satışlarında İstanbul ilçelerinde iki ilçede düşüş olduğunu dikkat çekiyor. Avrupa Yakası ilçelerinde Kağıthane’de, Nisan ayında 623 konut satışı gerçekleşirken bu oranın Mayıs ayında 553’e düştüğü görülüyor. Satışı düşen diğer ile ise Şişli oldu. Nisan ayında 349 konut satılan Şişli’de, Mayıs ayında 290 satış gerçekleşmiş.

Bu iki ilçenin bu yılki satış performanslarına baktığımızda, ilk beş aylık süreçte en fazla satışlarını Nisan ayında yaptığı dikkat çekiyor. ilke üç ay ve Mayıs ayındaki satış oranları ise birbirinin aynı sayılabilecek oranda.

Ayten Tusun

Proje İdea Gayrimenkul Yatırım Uzmanı – Gayrimenkulhaber.com Haber Editörü

aytentusun@projeidea.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir