Markalaştıran Gayrimenkul Pazarlama Yöntemi

Gayrimenkul pazarlamaya yönelik yüzlerce yazı içerisinde gerçekten işin mutfağında yetişmiş, doğruyu ve hatayı yapmış gerçek yazıların sayısı çok azdır. Öyle bir zaman içerisinde yaşıyoruz ki; tecrübenizi zamanın getirdiği teknoloji fırsatlarıyla harmanlamak, yeni pazarlama kanalları yaratmak ve pazarlamasını üstlendiğiniz gayrimenkul projesini ve firmasını markalaştırmak zorundasınız. Bu yazıda azda olsa buna dair birkaç paragraf okuyacaksınız; gerisi size kalmış.

Standart üstü olmak için markalaş ve markalaştır

Türkiye’de gayrimenkul aracılığı yapan markaların büyük çoğunluğu, uluslararası franchise markası. Ve bu markalar içerisine yeni markalar dahil oluyor. E tabi bu arada yerli markalarımız da mevcut. Gayrimenkul pazarlama ve aracılık piyasasında rekabet şimdiye kadar belki de hiç bu kadar belirgin olmamıştı. İlerleyen yıllarda bu rekabet daha da artacak. Peki standart bir pazarlama ile bu rekabet içerisinde var olmak, iş almak ve işinde bir üste çıkabilmek ne kadar mümkün?

Bir inşaat firması ile görüşme yaptığınızda;

1:firmanın elindeki konutların satışını üstlenmek için sahip olduklarınız nedir?

2:Herkesin yaptığının dışında neler yapabiliyorsun?

İşte bu sorular sizin gayrimenkulde bir kutup yıldızı gibi parlamanızı veya galaksideki diğer yıldızlar arasında bir olmanızı sağlayacak.

Başlıktaki sihirli kelimeleri şimdi açabiliriz. Bir konut veya konut projesinin tamamını pazarlarken standart olarak kullanılması gerekenlerin tamamını kullanıyor olmanız sizi bir adım öne taşımayacak. Asacağınız afişin boyutunu büyük yapmanız da öyle. Eğer bir inşaat firması ile satış sözleşmesi imzalamak istiyor, pazarlama faaliyetlerini üstlenmek istiyorsanız bir fark ortaya koymanız gerekiyor.

Çalıştığınız firmayı markalaştırabilecek bir güce sahip olun. Elbette bunu için de kendiniz markalaşmak zorundasınız.

Hemen gözünüz korkmasın. Bu az da olsa masraflı olacak ama daha önemlisi bu sizin vaktinizi alacak. Sonuç itibariyle verdiğiniz zamanın karşılığını mutlaka alacaksınız.

Markalaşmak için dijital araçlara hakim olmanız gerek. Bir il, ilçe ve bölgede danışmanlık yapıyorsanız, o bölge hakkında emlak ilan sitelerine girdiğiniz ilanlar ve astığınız afişlerin dışında görülür olmanız gerekiyor. İnsanlar hayatlarının bir defa yapacağı bir alışverişte araştırma yapıyor, inceliyor, okuyor. Eğer bu araştırma ve okumalarda sizin sunduğunuz içerikleri bulursa ve sizi görürse işiniz için olumlu bir adıma atmış olacaksınız. Bunun için yapmanız gereken, hemen bir blog sayfası açmak ve bölge hakkındaki analizlerinizi orada yazıya aktarmak.

Bunu için web sayfası yapmak için teknik bilgi öğrenmenize gerek yok. Ücretsiz blog sayfası açabileceğiniz bir çok uygulama var. Google blogspot ve wordpress bunlardan en bilinen ve kullananları. İsminizi içeren veya çalışma bölgenizi içeren bir alan adı belirleyerek buradan yazılar yazmaya başlayın. Görülür olun, markalaşın. Bir satış görüşmesi yaptığınızda firmaya eliniz güçlü çıkın, sadece konut pazarlama için değil firmayı ve markasını da tanıtmak için yeterli olduğunuzu hissettirin.

Proje İdea’da tam olarak yaptığımız markalaştırma

Proje İdea sloganımızda ” Yeni Nesil Konut Pazarlama” sloganı seçmiş olmamızın nedeni tam olarak bu. Proje İdea sadece konut satışı ve pazarlaması yapmıyor. Proje İdea’da mimariden markalaştırmaya, pazarlamadan satışa kadar bütüncül bir hizmet ortaya koyuyoruz. Bizimle çalışan firmalar, markalaşır, bir marka desteği alır. Etkin halkla ilişkiler planı ile sürekli haberleştirilir, çalışma bölgesinde yapılan aramalarda markası önde olur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir