Kartal Anadolu Yakasının Yeni Maslak’ı Oluyor

Tüm İstanbul’da olduğu gibi İstanbul Kartal‘da da hem kentsel dönüşüm çalışmaları, hem de eski binaların ve fabrika arazilerinin dönüşümü hızla devam ediyor.

Kartal’daki dönüşüm dikey mimariye göre

Kartal ilçesi E-5 karayolu güzergahında daha çok eski fabrikaların kalkarak buraların kule bloklar şeklinde konut ve ofis olarak dönüştüğüne şahit oluyoruz. Bu dönüşüm ile Kartal ilçesinin konut resmi de değişiyor. Anadolu Yakasında ki ofis projeleri ve home ofis projeleri, Finans Merkezi bölgesinden sonraki bir Maslak ve 4 Levent olmasının önünü açıyor. Yapılan kule bloklar ile ada bazlı dönüşümler sayesinde, daha fazla sosyal donatı ve yeşil alanlar ortaya çıkıyor. İstanbul gibi metropol ve nüfusu her gün artan bir kent için mecburi bir dönüşüm ve şehirleşme modeli.

Kartal’ın kule blokları

Kartal’a çok önceden yatırım yapan markalı proje üreten firmaların ve projeleri var. Teknik Yapı Kartal’daki belki de markalı projelere üreten ilk firmalardan birisi oldu. Uprise Elit Residence ile Kartal E-5 istikametinde kendisini gösteren projeden sonra, Kentplus Kartal konut projesi, Soyak İnşaat Evreka projesi, Akzirve ve Ege Yapı projesi olan Pega Kartal, Dumankaya Vizyon, Marmara Kule, Safi Espadon, Kartal Kule, Moment İstanbul, Mesa Kartal, Mai Residence, Çukurova Tower, Helis More Residence, Helis Metro Ofis ve Sky Blue İstanbul, Royal Garden Kartal, Cordella Kartal ve Hill Kartal projeleri Kartal’daki ada bazlı dikey dönüşüm projelerinin öncülerini oluşturuyor. Bu projelerin ve dönüştürdüğü alanların, dönüştürülmesi gereken alanlara kıyasla henüz %10’luk bir alan oluşturuyor.

Erdi Elkılıç

Proje İdea Anadolu Yakası Gayrimenkul Uzmanı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir