Kadıköy’ün Satışlarını Projeler Artırıyor

İstanbul’un ilk bölgesel kentsel dönüşüm alanı olan Fikirtepe’yi sınırlarında bulunduran Kadıköy’ün satış rakamlarını, bölgedeki projelerden gerçekleşen satışlar etkiliyor.

2018 Mart ayında Kadıköy’de 827 konut satıldı

İstanbul Anadolu Yakası’nın en merkezi lokasyonu olan Kadıköy‘de, Mart ayında 827 konut satıldığı rakamlara yansıdı. Tüm Türkiye’de, geçen yılın  aynı ayına göre %14 düşüş ile 110.905 konut satışı gerçekleşirken, İstanbul, Ocak ve Şubat aylarına göre satışını artırdı. Kadıköy’de Ocak ayında 780, Şubat 691 konut satılırken, Mart ayında yükseliş kaydederek 827 konut satılmıştır. Kentsel dönüşüm ile kötü bir imtihan yaşayan Kadıköy’deki satışlar, projelerin satışa ulaşmak için yaptığı kampanyalar direkt olarak etkiliyor.

Fikirtepe’nin çözümsüzlüğü

Kadıköy‘ün kentsel dönüşüm bölgesi Fikirtepe maalesef can çekişiyor. Mesleki olarak bulunduğum bölgenin hali hakikaten can yakıcı durumda. Bir yanda gösterişli bina, diğer tarafta temel atılamamış bekleyen bir proje adası, onun yanında boşaltılmış gecekonduların bulunduğu ada… Bakanlığın bölgede açtığı irtibat bürosunun işlevi bakalım sorunlara çare üretebilecek mi!

Ayşe Türkmen

Proje İdea Gayrimenkul Pazarlama Uzmanı

info@projeidea.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir