İndirim kampanyası Kadıköy projelerinde satışı artırdı

Gyoder, Konutder ve İnder’in Mayıs ortasında başlattığı yüzde 20 indirim kampanyası, Kadıköy ilçesindeki projelere satış  olarak yansıdı.

Mayıs ayında tüm Türkiye çapında ilk defa artış kaydeden konut satışları İstanbul özelinde de kendisini gösterdi. Anadolu Yakasının merkez ilçesi ve kentsel dönüşüm bölgesi olan fikirtepe’yi içerisinde barındıran Kadıköy’de Mayıs ayında 932 konut satışı gerçekleşti.

10 Mayıs’ta başlayan konut kredi faiz indirimi; 15 mayıs tarihinde başlayan GYODER, KONUTDER ve İNDER indirim kampanyalarının etkisinin en fazla hissedildiği ilçelerden biri Kadıköy oldu. Kampanyaların Kadıköy‘deki pozitif etkisine, kentsel dönüşüm bölgesi Fikirtepe projeleri ve Bağdat Caddesi bölgesinde süregelen çalışmalar neticesinde oluşan konut stoğu neden oldu.

Mayıs ayı ortasında başlayan kampanyalar Mayıs satış istatistiğine kısmen yansıdığı, Haziran ayında etkisinin daha fazla hissedileceğini söyleme yanlış olmayacaktır. Fikirtepe bölgesindeki sorunlu projelerin çözümüne yönelik atılan adımlar da ilçe için iyi bir görüntü olduğunu iletti.

Ayşe Türkmen

Proje İdea Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir