Haziran’da Sarıyer’deki Artış Gösteren Konut Satışı

İstanbul’un boğaz ve Karadeniz kıyısı ilçesi olan Sarıyer’de Haziran ayında 706 konut satışı gerçekleşti. Bu rakam, bir önceki ayın 3,5 katı fazla.

Sarıyer’de Haziran ayında 706 konut satışı gerçekleşti

İstanbul’un boğaz kıyısı ilçesi olan Sarıyer, aynı zamanda bir villa projeleri noktası. Yeni villa projelerinde, Avrupa Yakasında Büyükçekmece’ye doğru bir kayma yaşanıyor olsa da, Sarıyer Zekeriyaköy, Uskumruköy mevkileri cazibesini korumaya devam ediyor. Halen daha yeni konut ve villa projelerinin yoğun olarak geliştirildiğini gördüğümüz Sarıyer‘de, Haziran ayında yüksek bir satış rakamına ulaşıldı.

Sarıyer ilk çeyrek satışlarına kıyasla ve totalde yaşanan konut satışındaki düşüşe rağmen Sarıyer’deki göreceli artışın nedeni, projelerden alınan villa ve konutların tapuya dönüşmesi olarak gösterilebilir. Sarıyer’in 2017 ilk çeyrek satışlarına bakarsak, Ocak 90, Şubat 142, Mart 160, Nisan 321, Mayıs 190 ve Haziran’da 706 satış gerçekleştiği görülüyor. Aylık ortalamanın üzerine ilk olarak Nisan ayı yükseliş gösterirken, Haziran’da bu oran Mayıs ayının 3,5 katı.

Bu da gösteriyor ki; Çok yoğun ve yüksek inşaatlar görülmediği, az katlı konutlar ve villa projelerinin ağırlıkla geliştirdiği bölgede, dönem dönem yaşanan tapu teslimleri, resmi rakamlarda yükselişlere neden oluyor.

Ferhat Bektaş

Proje İdea Villa Projeleri Uzmanı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir