Fikirtepe’de bir taraf plaza, diğer taraf boş gecekondu

Anadolu Yakası’nın en büyük kentsel dönüşüm bölgesi olan Kadıköy Fikirtepe’de, bir yandan devasa bloklar yükselirken, diğer yandan anlaşma sağlanamayan adalarda boş gecekondular aynı muhiti paylaşıyor.

Fikirtepe’de teslimler yapılıyor

Kadıköy Fikitepe‘de kentsel dönüşüm çalışmaları, anlaşma sağlanan adlarda devam ediyor. Teslimlerin de yaşanmaya başladığı Fikirtepe’de Teknik Yapı ilk teslimi gerçekleştiren firma oldu. Concorde İstanbul projesinin 3 blokluk ilk etabını tamamlayan Teknik Yapı, ikinci etapta sona yaklaşıyor. Business İstanbul ofis projesi, İstanbul 216, Yenitepe Kadıköy,Kentplus Kadıköy projeleri teslime yakın olan projeler.

Bölgenin sorunlu projesi Anka Kadıköy ise uzun zamandır beklemede. En son İBB’de alınan bir kararla, Kiptaş ile nu projenin tamamlanabilmesinin önünün açıldığı kamuoyuna yansıdı.

Boşaltılan ama inşaatın başlamadığı bölgedeki evler ise çirkin bir görüntü oluşturuyor. Zaman zaman güvenlik sorunlarının da oluştuğu söylenen bu adalardaki inşaatların başlayamamasının ana nedenini ise, inşaat firması görünümlü çantacıların hak sahipleriyle yapmış olduğu sözleşmelerin oluşturduğu engeller teşkil ediyor.

Erdi Elkılıç

Proje İdea Anadolu Yakası Gayrimenkul Uzmanı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir