Emlak Konut’un Üçüncü Kampanyası İlk İkisini Aratır

Emlak Konut konutta üçüncü seferberlik kampanyasını 15 Eylül’de başlattı. Üçüncü kampanyada sunulan şartlar, ilk iki kampanyadaki cazibenin yanından bile geçmiyor.

Emlak Konut’un  son 1 yıldaki kampanyaları

Geçen yıl 15 Temmuz günü yaşanan darbe kalkışmasında sonra, piyasanın olumsuz etkisini kırmak için Emlak Konut’un başlattığı kampanya hamlesi oldukça verimli geçmişti. Emlak Konut’un birlikte konut geliştirdiği projelerde uyguladığı kampanyaların ilkini Ağustos’ta “Gayrimenkulde Güç Birliği” adıyla düzenledi; 2017 Ocak ayı itibariyle ise “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyalarını düzenledi.

İlk kampanya 15 Temmuz’dan hemen sonra ve uzun zamandır kredi faiz oranlarının 1 puanın üzerinde seyretmesinden sonra yapıldığı için oldukça etkili oldu. 120 ayda 0,70 faizle konut alım imkanı sağlanan ilk kampanyanın etkisi geçmeden düzenlenen ikinci kampanyada ise ilkinden daha iyi şartlar sunulmuştu. 240 ay vadede konut alma imkanı, 120 ayda 0,49, 240 ayda 0,79 gibi olağanüstü kredi faiz imkanları sunulan ikinci kampanya oldukça ses getirmişti.

Üçüncü kampanya ilk iki kampanya gibi talep toplamaz

15 Eylül 15 Kasım arasında süreceği belirtilen üçüncü seferberlik kampanyasındaki şartlar ilk iki kampanyadaki şartların daha iyi olanaklar sunmuyor. %20 peşinat ile 120 ayda 0,70 faiz oranı sunulan üçüncü Emlak konut kampanyasının dinamikleri ilk iki kampanya gibi değil. İlk kampanya uzun süredir 1 puanın üzerinde olan konut kredisi faiz oranı, 15 temmuz gibi ekstrem bir olay sonrasında gerçekleştiği için yoğun katılım gördü.

Üçüncü kampanyada, ikinci kampanyadaki olağan üstü vadelendirme ve kredi faiz oranlarını göremiyoruz. Kredi faiz oranlarının yeni yeni 1 puanın üstüne çıktığı şu sıralarda düzenlenen ve çok da cazibe içermeyen bu üçüncü kampanya, Emlak Konut projelerindeki standart satışlara ufak bir artış getirebilir. Belki de amaçladıkları sadece buydu.

Cemal Bayar

cemalbayar@projeidea.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir