Beylikdüzü ve Sancaktepe, satışlarını en çok artıran ilçeler oldu

Eylül ayı konut satışlarında, İstanbul’da en fazla satışını artıran ilçeler; Avrupa Yakasında Beylikdüzü, ANadolu Yakasında Sancaktepe oldu.

İstanbul’da satışlar arttı

Eylül’de konut satışları tüm Türkiye’de artış gösterdi. Ağustos ayında 18.696 konut satışı gerçekleşen İstanbul‘da Eylül ayında 23.471 konut satışı gerçekleşti. Genel itibariyle bir çok ilçe satışlarını artırdı. Satışta düşüş yaşayan ilçe sayısı ve düşüş oranı çok az seviyede.

Avrupa Yakasında Beylikdüzü ilçesi en çok artış kaydetti

İstanbul ilçe satış verilerinde Esenyurt her zamanki gibi yine en fazla satışı kaydetti. Eylül’de 3.664 satış gerçekleşen Esenyurt’tan sonra en fazla satış gerçekleşen ve satışını en yüksek artıran ilçe Beylikdüzü oldu. Ağustos’ta 864 konut satışı gerçekleşen Beylikdüzü’nde Eylül ayından 1.331 satış gerçekleşti. Beylikdüzü’nü 1.253 satış ile Başakşehir, 998 konut satışı ile Küçükçekmece takip etti.

Anadolu Yakasında Sancaktepe lider

Eylül ayında İstanbul Anadolu Yakasında en fazla satış ve satış artışı Sancaktepe ilçesi oldu. Ağustos’ta 954 konut satışı gerçekleşen Sancaktepe’de Eylül ayında 1.318 konut satışı gerçekleşti. Sancaktep’yi 1.063 konut satışı ile Pendik takip etti. Üçüncü sırada 922 satış ile Kartal, dördüncü 882 satış ile Ümraniye ve beşinci sırada 803 satış ile Kadıköy yer alıyor.

erdi@projeidea.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir