Başakşehir’de, Geliştirilen 2 Konut Projesine Karşılık 1 Villa Projesi Yapılıyor

İstanbul Avrupa Yakasının gözde ilçesi Başakşehir‘e altyapı ve ulaşım yatırımları artıkça, bölgede gayrimenkul projeleri sayısında da göreceli bir artış yaşanıyor. Geliştirilen 2 konut projesine karşılık 1 villa projesi veya villa ünitesi bulunan karma proje hayata geçiriliyor.

Başakşehir’de satışlar arttı

Tüik Temmuz ayı konut satış verilerine baktığımızda, Başakşehir‘in 2017’nin ilk 7 ayı içerisinde, Mart ayı satışından sonraki en fazla satışı gerçekleştirdiğini görüyoruz. Ocak ayında 434 adet konut satışı gerçekleşen Başakşehir’de Temmuz ayına geldiğimizde 829 konut satıldığını görüyoruz. Her ay yükselen bir grafik sergileyen Başakşehir ilçesindeki konut satışları, bölgeye önceden beri yatırım yapan markalı proje geliştiren firmaların sağladığı değer, altyapı ve ulaşım projelerinin etkisi olarak özetleyebiliriz.

Başakşehir’de villa projelerinde artış var

Markalı konut üreticilerinin ilçeye gösterdiği değer sayesinde, Başakşehir’de sosyal donatıları zengin projeler hayata geçiyor. Daha önceki yazımda vurgu yaptığım; konut-villa karma projelerin sayısındaki artışı Başakşehir’deki projelerde ağırlıkla görüyoruz. Karma projelerin dışında, villa projelerinde de artış yaşanıyor.  Günışığı Evleri, Eston Şehir Evleri, Asmalı Evler, Armina Evleri, Kelebekler Vadisi, Dekar Yapı’nın Asmalı Sokaklar, Yonca Villapark gibi yaşamın daha yeni başladığı, tamamlanma aşamasında olan ve satışları devam eden projelerin iki katı kadar, öncesinde hayata geçirilmiş villa projeleri mevcut.

Ferhat Bektaş

PROJE İDEA Villa projeleri Uzmanı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir