Başakşehir Yatay Mimari ile Büyüyor

Bu sözlerime katılan da katılmayan da olabilir elbette. Başakşehir bölgesi hem Toki ve Emlak Konut’un uygun fiyatlı konut geliştirmek için hedefine aldığı bir bölge ve toplu konutlar yapıyor; hem de bireysel iştirakler Başakşehir’e ağırlık veriyor. Başakşehir’de yatay ve dikey projeleri ele alırsak başa baş bir orana sahip olabilir.

Başakşehir’de Ağustos satış durumu

Başakşehir‘de konut satışları, İstanbul ilçe satış ortalamasının en yükseklerinde seyrediyor. 2017 ilk yarıda 3.890 konut satılan Başakşehir‘de temmuz’da 829, Ağustos’ta ise satışlarını artırarak 995 konut satışı gerçekleşti. Bu satış rakamı ile Başakşehir, İstanbul ilçeleri içerisinde liderliği bırakmayan Esenyurt’un ardından ikinci en fazla satışı gerçekleştirmiş oldu.

Başakşehir’e yeni bir yatay proje lansmanı yapıldı, Dekar Asmalı Bahçe Şehir

Başakşehir yatay mimari ile büyüyor dedim ama boşa değil. Bu hafta içinde yeni bir proje tanıtıldı. Dekar Yapı ve Demiröz ortaklığıyla Başakşehir’de hayata geçirilecek olan “Asmalı Bahçe Şehir” projesi 91.000 m2 arazi üzerinde 499 adet bağımsız bölüm ve 48 adet ticari üniteden meydana gelecek. 499 bağımsız bölümün 56 tanesi konut ünitesi, diğerleri ise villa ünitesi olarak planlanmış durumda. Dekar Yapı’nın bundan önce bölgede “Asmalı Evler ve Asmalı Bahçeler” adıyla hayata geçirdiği yatay mimari projeleri bulunuyor.

Ferhat Bektaş

Proje İdea Villa Projeleri Uzmanı

ferhatbektas@projeidea.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir