Başakşehir 2018’de ilk çıkışını yakaladı

İstanbul’un Avrupa Yakası ilçelerinden ve konut hareketliliği olan ilçelerin başında gelen Başakşehir, ilk çeyreğin en iyi satış performansını yakaladı.

Yılın ilk 3 ayında konut satışları tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da kayıplarla devam ederken, Mart ayı satışları Ocak ve Şubat ayına göre biraz daha toparlama sergiledi.

Başakşehir’de Mart ayında 806 konut satıldı

18.714 konut satılan Mart ayında, Esenyurt’tan sonra en iyi satış skorları sağlayan ilçelerin başında gelen Başakşehir’in ilk iki aylık ortalama satış seyrinden sıyrılarak yüksek bir satış rakamına ulaştı. Ocak ayında 594, Şubat ayında 590 konut satılan Başakşehir‘de Mart ayında 806 konut satışı gerçekleşti. Başakşehir‘i yüksek satış rakamlarına taşıyan hiç şüphesiz Toki, Emlak Konut ve markalı konut üreticilerinin bölgede geliştirdiği projeler ve bunun satışında yapılan kampanyalar.

Esenyurt liderliği devam ediyor

Esenyurt İstanbul’da en yüksek satış rakamına ulaşan ilçe konumunu Mart ayında da sürdürdü. 2.750 konut satışı gerçekleşen Esenyurt’tan sonra, Beylikdüzü 882 konut satışı ile Avrupa Yakasının en tüksek satışı gerçekleşen ilk 3’te yer aldı.

Onur Efendioğlu

Proje İdea Gayrimenkul Pazarlama Uzmanı

info@projeidea.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir