Bağdat Caddesi’nden Kaçan Çekmeköy ve Sancaktepe’ye Yerleşiyor

Bağdat Caddesinde uzun süredir birbiri ardına yıkılıp yeniden yapılan inşaatlar, bölge sakinlerinin Çekmeköy, Sancaktepe ve Tuzla’daki villa projelerine göç etmesine neden oluyor.

Bağdat Caddesindeki daireden, Çekmeköy ve Sancaktepe’deki villaya

Anadolu Yakasındaki villa projeleriyle ilgili aldığım talep ve tavsiye isteklerinden yaptığım tespit bu. Bağdat Caddesi‘ndeki inşaat çalışmaları, bölge sakinlerini biraz canlarında bezdirmiş ve kaçışa sebep olmuş durumda. Dolardaki artışa binaen caddedeki dükkanlarda oluşan boşluk ve inşaat çalışmaları derken, cadde yaşamından keyif alamayan kişiler, aynı fiyatlarla villa sahibi olabildiği bölgelere geçiş yapıyor. Tercih edecekleri ilçeyi ise iş yerlerinin konumu ve ulaşım belirliyor.

Avrupa Yakasında çalışanlar Çekmeköy’ü tercih ediyor

Bağdat Caddesi‘ndeki kaçışlarda Avrupa Yakasında çalışanların tercihi Çekmeköy oluyor. Şile yolu üzerinden Tepeüstündeki ikinci köprü kavşağına 5 dakikada ulaşım imkanı ve özellikle villa projeleri bölgesinden geçen ve bağlantısı bulunan Kuzey çevreyolu sayesinde, Avrupa Yakası geçiş alternatifi ile Çekmeköy, Avrupa Yakasında iş yeri bulunan veya çalışan Bağdat Caddelilerin birinci tercihini oluşturuyor. Bu kişiler Sancaktepe‘de ise Tem bağlantısına yakın konumdaki projeleri tercih edebiliyor.

Tuzla Sanayi, Gebze ve Kocaeli tarafında çalışanlar Akfırat – Kurtköy istikametine

Tuzla, Gebze ve Kocaeli istikametindeki iş yeri sahipleri ve bu bölgelerde çalışan Bağdat Caddesi sakinlerinin kaçış güzergahını ise Tuzla  Akfırat ve Tepeören bölgesindeki villa projeleri oluşturuyor. Tem Bağlantısına yakın oluşu ve trafik rahatlığı sebebiyle tercih sebebi olan bölgenini karşı yakası olan Pendik Kurtköy bölgesindeki yeni villa projeleri de ikinci alternatif durumunda.

Ferhat Bektaş

ferhatbektas@projeidea.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir